כניסה

אבחון עיכוב התפתחותי

מיהם חברי ועדת האבחון?

כאשר להורים  או לצוות החינוכי יש חשש שהילד אינו מתפתח כשורה, או כאשר בזמן בדיקות שגרתיות אצל רופא המשפחה או אחות טיפת-חלב עולה חשש כזה, יש לפנות בשל ראשון לרופא המשפחה המטפל בקופת החולים.

רופא המשפחה יחליט על סמך המידע שיקבל מהמשפחה ועל סמך בדיקות רלוונטיות, האם להפנות את ההורים למכון להתפתחות הילד לאבחון רב מקצועי.

לפני ההגעה לאבחון במרכז להתפתחות הילד  על ההורים להשיב על שאלונים רלוונטיים המתארים את אבני הדרך ההתפתחותיות אצל הילד, אותם יש לשלוח למכון בו הם מעוניינים לערוך את האבחון.  הליך האבחון כולל בדיקות על ידי אנשי מקצוע שונים בהתאם לצורך, בינהם: רופאים, קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים ועוד.

לאחר עריכת האבחון ובירור הסיבות לעיכוב בהתפתחות, תיבנה עבור הילד תכנית טיפול אישית 

מטרת האבחון

כיף לראות אותך שוב!

עובדת עם ילדים
עם צרכים מיוחדים?

רוצה לקבל מידע
שיקדם אותך ואת הילד?
מלאי כאן פרטים

אמא לילד
עם צרכים מיוחדים?

רוצה לקבל מידע
שיקדם אותך ואת הילד?
מלאי כאן פרטים

אנו מברכים אתכם על הפניה לאתר המקצועי של אפשרי.
נשמח לשלוח לכם עדכונים חמים ומגוונים.

אסתר אודליה והב

מומחית תחום תקשורת

הימים של אסתר עמוסים במיוחד- בנוסף להיותה אחראית תחום ריפוי ועיסוק במכון שמעיה ובעלת קליניקה פרטית, היא גם מדריכה במעון תקשורת ובעמותה לילדים בסיכון.

את התואר בריפוי ועיסוק הוציאה אסתר במכללת "מבחר" ומאז היא משקיעה את כל מעייניה בלעזור ולקדם עוד ועוד ילדים המתמודדים עם אתגרים בתחום התקשורת.

אני מאמין: אני מאמינה שכל ילד גדל בתוך קשר משפחתי והקשר הזה הוא אחד המרכיבים הכי חשובים בהתפתחות ובהתקדמות שלו. אני מאמינה שלכל הורה יש יכולת נדירה להכיר וללמוד את הילד שלו. ולכן, בתהליכים שאני עושה עם ילדים, אני לא קובעת את מהלך העניינים, אני עובדת בשיתוף עם ההורים ומאפשרת להם לחוות, יחד איתי, תהליך מרגש של היכרות מחודשת עם הילד שלהם וכך להגיע לתוצאות מדהימות.

טובי מאירוביץ

מומחית ילדי צמי"ד

פערי גרוסמן

מומחית ילדי צמי"ד

חיה קרף

מנהלת אתר

חני נוסבום

מומחית מימוש זכויות ילדי צמי"ד

חיה רבינוביץ

מנהלת פרויקטים

מרגלית שטרן

מומחית מימוש זכויות ילדי צמי"ד

פרי גרוסמן

מומחית מימוש זכויות ילדי צמי"ד

אילנית אלדד

מזכירות

אביגיל פיפרמן

אחראית כספים

אסנת צנעני

מומחית ילדי צמי"ד

להצטרפות,
מלאו את השאלון

דילוג לתוכן